Slapukai reikalingi tam, kad ši svetainė veiktų tinkamai. Aktyvinkite slapukus ir atnaujinkite savo naršyklę. Atnaujinus bus rodomas slapukų valdymo dialogas.

Ši svetainė naudoja slapukus funkcionalumo, patogumo ir statistikos tikslais. Galite bet kada pakeisti šiuos nustatymus spustelėdami „keisti nustatymus“. Jeigu sutinkate, kad slapukai būtų naudojami, spustelėkite „Taip, sutinku“. Mūsų privatumo strategija

„Bosch“ su tarptautiniais mokslinių tyrimų partneriais kuria naują modulinę gamybos sistemą

 
 
 

2016.12.14 | Bosch Group | Įmonės naujienos

Universali gamyba Industry 4.0

  • Universalūs sujungti įrenginiai leidžia labiau individualizuoti gamybą
  • Surinkite ir naudokite: dėl „prijunk ir gamink“ tipo modulių bus galima lengviau koreguoti gamybos linijas
  • Tikslas – sumažinti pasiruošimo gamybai laiką ir gauti daugiau pelno

Štutgartas, Vokietija. Mokslinių tyrimų konsorciumas, kuriam vadovauja „Bosch“, kuria naujovišką gamybos koncepciją. Devyni projekto „ReCaM“ partneriai siekia sukurti itin universalią gamybos sistemą. Tokių sistemų reikia, nes šiuolaikinės gamybos laikas vis trumpėja. Be to, didėja individualizuotų gaminių ir kelių jų variantų poreikis. Projekto partneriai užsibrėžė įgyvendinti ambicingus tikslus. „Norime padaryti gamybą našesnę ir pelningesnę. Tikslas – 30 procentų sumažinti gamybos sistemos paruošimo darbui reikalingą laiką“, – sako projekto vadovas Sebastianʼas Schröckʼas, dirbantis „Bosch“ Mokslinių tyrimų ir pažangiosios inžinerijos skyriuje. S. Schröckʼas, turintis mechaninės inžinerijos mokslų daktaro laipsnį, pradėjo vykdyti projektą su įvairiais partneriais 2015 m. lapkričio mėnesį ir tęs darbus iki 2018 m. spalio mėnesio. Ateityje savarankiški moduliai atliks konkrečias užduotis gamybos grandinėje, pavyzdžiui, presuos, gręš ar montuos. Kiekviename modulyje bus konkrečiai užduočiai reikalingas įrankis ar įrankiai, taip pat moduliai gebės susikonfigūruoti ir koordinuoti visus gamybos procesus su kaimyniniais moduliais. Gamybos moduliai bus jungiami vienas su kitu ir taip bus sukurta individualizuota ir universali gamybos sistema.

„Prijunk ir gamink“ tipo moduliai išmaniajai gamyklai

Šiuo metu gamybos linijos dažniausiai pritaikytos tik vienam gaminiui ir konkrečiam vienetų skaičiui. Tačiau gaminiai tampa vis labiau individualizuoti, partijų dydis kinta, kartais reikia pagaminti vos vieną gaminį. Todėl gamybos linijas reikia vis dažniau koreguoti. Šis procesas atima laiko, padidina klaidų tikimybę, atsiranda prastovų. Šio mokslinių tyrimų projekto sprendimas – „prijunk ir gamink“ tipo moduliai. Jis paremtas kompiuterių gebėjimu savarankiškai atpažinti prijungtas klaviatūras ar spausdintuvus dėl savaiminio diegimo programinės įrangos. Norėdami pakoreguoti gamybą, darbuotojai tiesiog prijungs naujų modulių arba atjungs nereikalingus.

Gamybos sistemų bandymai

„ReCaM“ komanda siekia įrodyti, kad tokios sujungtos ir lengvai pritaikomos gamybos sistemos puikiai veikia ir pasiteisina praktiškai. Norėdami įgyvendinti šį tikslą, visi 9 konsorciumo partneriai prisideda savo žiniomis ir patirtimi, siekdami kartu rasti sprendimą: universitetų institutai kuria standartus, mechanikos inžinieriai konstruoja modulius, o gamybos įmonės, tokios kaip „Bosch“, išbando koncepcijas praktiškai.

„ReCaM“ projektą finansuoja Europos Sąjunga (skyrė 5,3 mln. eurų) pagal mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“ (dotacijos sutartis Nr. 680759). Santrumpa „ReCaM“ reiškia „greitą lanksčių gamybos sistemų perkonfigūravimą pritaikant pagal poreikius, automatiškai konfigūruojant ir naudojant integruotus gamybos planavimo įrankius“. Tobulinant išmaniosios gamyklos koncepciją, šios programos tikslas – padėti Europai tapti pranašesnei prieš konkurentus iš viso pasaulio.

Bendroji informacija internete

„Bosch Group“ yra pasaulyje pirmaujanti technologijų gamintoja ir paslaugų teikėja. 2017 m. gruodžio 31 d. duomenimis įmonė turėjo apie 400 500 darbuotojų. 2017 m. įmonės pardavimai sudarė 78 mlrd. eurų. Grupės veikla padalyta į keturis verslo sektorius: automobilių technologijos, pramoninės technologijos, plataus vartojimo prekių bei energetikos ir statybų technologijos. Kaip pirmaujanti daiktų interneto įmonė, „Bosch“ siūlo inovatyvius sprendimus išmaniesiems namams, išmaniesiems miestams, skaitmenizuotiems automobiliams ir skaitmenizuotai pramonei. Pasitelkusi savo patirtį sensorinės technikos, programinės įrangos ir paslaugų bei jai pačiai priklausančios daiktų interneto debesijos srityse, savo klientams įmonė siūlo skaitmenizuotus, kelių domenų sprendimus iš vieno šaltinio. „Bosch Group“ strateginis tikslas yra kurti naujoves skaitmenizuotam gyvenimui. Savo gaminiais ir paslaugomis, kurios yra inovatyvios ir kelia entuziazmą „Bosch“ gerina gyvenimo kokybę visame pasaulyje. Trumpiau tariant, „Bosch“ technologija yra sukurta gyvenimui. „Bosch Group“ sudaro „Robert Bosch GmbH“ ir apie 440 padalinių ir regioninių įmonių maždaug 60 šalių. Įtraukus pardavimo ir paslaugų partnerius, pasaulinis „Bosch“ gamybos ir pardavimo tinklas yra atstovaujamas beveik visose pasaulio šalyse. Kompanijos ateities augimo pagrindas yra jos stiprybė kuriant inovacijas. „Bosch“ kompanijoje dirba apie 62 500 darbuotojų mokslinių tyrimų ir plėtros srityje maždaug 125 vietų visame pasaulyje.

Bendrovę 1886 metais Štutgarte įsteigė Robert Bosch (1861-1942) kaip „Tiksliosios mechanikos ir elektros inžinerijos dirbtuves“. Speciali „Robert Bosch GmbH“ valdymo struktūra garantuoja „Bosch Group“ veiklos laisvę, todėl įmonė gali kurti ilgalaikius planus ir iš anksto investuoti siekdama užtikrinti sėkmingą veiklą ateityje. Devyniasdešimt du procentai „Robert Bosch GmbH“ akcinio kapitalo priklauso „Robert Bosch Stiftung GmbH“ labdaros fondui. Didžiąją dalį balsų turi „Robert Bosch Industrietreuhand KG“ pramonės trestas, kuris ir vadovauja įmonei. Likusi akcijų dalis priklauso Boschų šeimos nariams ir „Robert Bosch GmbH“.

Daugiau informacijos galite rasti internetiniuose puslapiuose, adresu:

http://www.bosch.com

http://www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse