Pereiti prie pagrindinio turinio
Bosch Lietuvoje

„Bosch“ atidaro ateities puslaidininkinių plokštelių gamyklą Dresdene

Visiškai sujungtas, valdomas dirbtinio intelekto

• „Bosch“ generalinis direktorius Volkmaras Deneris: „Savo pirmąja dirbtinio intelekto ir daiktų interneto derinio gamykla nustatome naujus lustų gamybos standartus.“

• ES Komisijos narė M. Vestager: „Puslaidininkiai padės stiprinti Europos, kaip pažangiausių inovacijų pradininkės, konkurencines pozicijas.“

• Dirbtinis intelektas užtikrins duomenimis valdomą ir nuolat tobulinamą gamybą, taip pat greitą naujų gaminių išleidimą į rinką.

• Pirmieji „Bosch“ elektriniams įrankiams skirti lustai bus pagaminti jau liepą – šešiais mėnesiais anksčiau, nei planuota.

• Maždaug vieno milijardo eurų vertės naujoji gamykla yra didžiausia investicija per daugiau nei 130 metų „Bosch“ gyvavimo istoriją.

• Planuojama, kad tuomet, kai gamykla bus užbaigta, joje dirbs 700 žmonių.

Visiškas junglumas, valdymas duomenimis ir automatinis optimizavimas: „Bosch“ Dresdene atidaro vieną moderniausių pasaulyje puslaidininkinių plokštelių gamyklą. Aukšto lygmens automatizavimas, visiškai tarpusavyje sujungta įranga ir integruoti procesai kartu su dirbtinio intelekto (DI) metodais pavers Drezdeno gamyklą išmania gamykla ir „Industry 4.0“ pavyzdžiu.

2021 m. birželio 7 d. virtualiai dalyvaujant federalinei kanclerei dr. Angelai Merkel, ES Komisijos pirmininko pavaduotojai Margretai Vestager ir Saksonijos ministrui pirmininkui Michaelui Kretschmeriui aukštųjų technologijų gamykla buvo oficialiai ir iškilmingai atidaryta.

„Įmonei „Bosch“ puslaidininkiai yra pagrindinė technologija, todėl strategiškai svarbu juos kurti ir gaminti mums patiems. Dresdene, pasitelkdami dirbtinį intelektą, pakelsime puslaidininkių gamybą į naują lygmenį, – sako dr. Volkmaras Deneris, „Robert Bosch GmbH“ valdybos pirmininkas.

"Tai pirmoji dirbtinio intelekto ir daiktų interneto derinio gamykla, pasižyminti visišku junglumu, valdoma duomenimis ir automatiškai optimizuojama jau nuo pat pradžių.“
dr. Volkmaras Deneris, „Robert Bosch GmbH“ valdybos pirmininkas

Į šią aukštųjų technologijų gamyklą „Bosch“ investavo apie vieną milijardą eurų. Tai yra didžiausia bendra investicija per daugiau nei 130 metų įmonės gyvavimo istoriją. Gamyba Dresdene prasidės jau liepą – šešiais mėnesiais anksčiau, nei planuota. Nuo tada „Bosch“ elektriniuose įrankiuose bus montuojami naujojoje gamykloje pagaminti puslaidininkiai. Lustų gamyba automobilių pramonės klientams prasidės rugsėjo mėnesį – trimis mėnesiais anksčiau, nei planuota. Naujoji gamykla bus svarbi puslaidininkių gamybos tinklo dalis. 72 000 kvadratinių metrų ploto puslaidininkinių plokštelių gamykloje, įsikūrusioje Saksonijos žemės sostinėje, jau dirba 250 žmonių. Planuojama, kad baigus statybos darbus darbuotojų skaičius išaugs iki maždaug 700.

Nuo 1950 m. mikroelektronikos srityje taip intensyviai nedirba joks kitas automobilių pramonei skirtų komponentų tiekėjas. Nuo 1958 m. „Bosch“ pati kuria puslaidininkių komponentus. Nuo tada, kai 2010 m. buvo pristatyta 200 milimetrų technologija, vien Roitlingeno ir Dresdeno puslaidininkinių plokštelių gamyklose „Bosch“ investavo daugiau nei 2,5 mlrd. eurų. Be to, milijardai eurų investuoti į mikroelektronikos gaminių plėtrą.

Pramonės 4.0 pradininkas

Mašinos, kurios mąsto pačios, priežiūros darbai atliekami už 9000 kilometrų, akiniai su įmontuotomis vaizdo kameromis: Dresdene pastatyta plokštelių gamykla yra viena pažangiausių pasaulyje. „Derindami dirbtinį intelektą ir daiktų internetą, kuriame duomenų valdomą ir nuolat tobulinamą gamybos procesą“, – pasakoja V. Deneris. Tai reiškia, kad plokštelių gamykloje visi duomenys iš įrenginių, jutiklių ir gaminių yra renkami centrinėje duomenų bazėje. To rezultatas: sugeneruojamų gamybos duomenų kiekis prilygsta 500 puslapių teksto per sekundę. Pavertus popieriumi, tai sudarytų daugiau nei 42 milijonus puslapių per dieną.

Puslaidininkiai geresnei gyvenimo kokybei ir saugumui keliuose užtikrinti

Puslaidininkių, kurie naudojami kaip mikroprocesoriaus lustai, galima rasti beveik kiekviename techniniame įrenginyje – išmaniajame telefone, televizoriuose ir išmaniosiose apyrankėse. Be puslaidininkių nei šiandien, nei ateityje neveiktų automobiliai. 2016 m. kiekvienoje naujoje transporto priemonėje visame pasaulyje vidutiniškai buvo daugiau nei devyni „Bosch“ lustai, naudojami, pavyzdžiui, oro pagalvių valdymo bloke, stabdžių sistemoje ir statymo pagalbos sistemoje. 2019 m. šis skaičius jau buvo didesnis nei 17. Kitaip tariant, per kelerius metus skaičius beveik padvigubėjo. Ekspertai numato, kad didžiausia ateities plėtra tikėtina vairuotojo pagalbos sistemų, informacijos ir pramogų bei transmisijos elektrifikavimo srityse. „Bosch“, turėdama savo puslaidininkių plokštelių gamyklą Dresdene, reaguoja į padidėjusią puslaidininkių paklausą.

Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
/

Pasirinkite kontaktus Lietuvoje

Marina Blomniece
Komunikacijos vadovas

Bendrieji klausimai apie „Bosch“