Pereiti prie pagrindinio turinio
Bosch Lietuvoje

CES 2021: „Bosch“ tiki dirbtiniu intelektu ir ryšiu, siekdama apsaugoti žmones ir aplinką

Pažangūs, klimatui draugiški sprendimai sveikatos, gyvenimo, pramonės ir judumo srityse

Tvarus #LikeABosch

• „Bosch“ valdybos narys Michael Bolle: „Bosch“ sujungia DI ir ryšį, kad suformuotų AIoT ir pagerintų energijos vartojimo efektyvumą bei kovą su koronavirusu“.

• Pažangi sveikata ir sauga: „Bosch“ AIoT sprendimai įvertinti „CES® Innovation Award“ apdovanojimais.

• Pažangesnė programinė įranga: „Bosch“ greitas koronaviruso testas dabar gali nustatyti teigiamus mėginius greičiau nei per 30 minučių.

• Tvarus #LikeABosch: naujausia įvaizdžio kampanijos dalis parodo, kaip kiekvienas gali įnešti savo indėlį ir prisidėti prie klimato apsaugos.

• Klimato apsaugos veiksmai jau atneša vaisių: Anglies dioksido atskleidimo projektas įtraukė „Bosch“ į savo A sąrašą.

• DI kosmose: „Bosch“ patirtis, padedanti valdyti minirobotus, esančius ant mėnulio paviršiaus.

Norint pagerinti žmonių sveikatą ir apsaugoti mūsų planetą, „Bosch“ deda daug vilčių į AIoT ir, pasinaudodama duomenų, dirbtinio intelekto ir daiktų interneto teikiamomis galimybėmis, siekia žmonėms ir aplinkai suteikti tinkamus techninius sprendimus. „Mes sujungiame DI ir ryšį bei taip sudarome AIoT, kuris padeda mums pagerinti energijos vartojimo efektyvumą ir kovoti su koronavirusu“, – sako Michael Bolle, „Bosch“ valdybos narys. „AIoT siūlo didžiules galimybes. Mes jau atveriame šį potencialą ir planuojame plėsti savo darbus ateityje“. Virtualioje technologijų parodoje „CES 2021“ bendrovė po savo šūkiu „Tvarus #LikeABosch“, pristatė protingus, tvarius sveikatos, gyvenimo ir judumo sprendimus.

Tarp naujovių, kurias „Bosch“ pristato technologijų parodoje, yra pirmasis pasaulyje savarankiškai besimokantis dirbtinio intelekto jutiklis, skirtas nešiojamiesiems ir girdimiesiems prietaisams, naudojamiems kūno rengybos stebėjime. Kadangi dirbtinis intelektas veikia su pačiu jutikliu („edge AI“), treniruotės metu nebereikia interneto ryšio – tai pagerina energijos vartojimo efektyvumą ir duomenų privatumą. Bendrovė taip pat pristatė jutiklį, kuris matuoja tokius veiksnius kaip oro kokybė ir santykinė drėgmė. Tai suteikia informacijos apie aerozolių koncentraciją ore, t. y. duomenis, kurie tapo ypač svarbūs kovojant su koronavirusu. „Bosch“ apsaugos kameros taip pat gali padėti kovoje su virusu. Dirbtinis intelektas leidžia šioms kameroms atlikti daugybę konkretiems klientams pritaikytų programų. Pavyzdžiui, naujas fotoaparato sprendimas su integruota išmania vaizdo analize gali matuoti kūno temperatūrą be jokio kontakto, anonimiškai ir labai tiksliai – didžiausias nuokrypis tėra pusė laipsnio. Be to, naudodamos „Bosch“ startuolio „Security and Safety Things“ atviros kameros platformos programinį sprendimą, šios kameros gali nustatyti, ar parduotuvėje esančių žmonių skaičius atitinka vyraujančius koronaviruso apribojimus. Šiai platformai buvo suteiktas 2021 m. „CES® Innovation Award Honoree“ apdovanojimas, todėl tai buvo vienas iš keturių šiais metais išskirtų „Bosch“ sprendimų. Kitas pristatomas produktas – nešiojamasis hemoglobino matuoklis, kuris nuskaitydamas pirštą gali aptikti mažakraujystę. Prietaisas ypač tinka regionams, kuriuose medicininė priežiūra yra nepakankamai išsivysčiusi. Pasinaudodamas DI, hemoglobino monitorius pateikia rezultatą per 30 sekundžių – nereikia atlikti laboratorinių tyrimų ir imti kraujo.

Šiuo metu geriausias pavyzdys, kaip naujoviška „Bosch“ technologija gali pagerinti sveikatą ir savijautą, yra koronaviruso PGR tyrimas, kuris atliekamas naudojant „Bosch Vivalytic“ testavimo įrenginį. Dabar rezultatai pasiekiami dar greičiau: laboratorijos, gydytojų kabinetai, slaugos namai ir ligoninės vienu metu per 39 minutes gali įvertinti penkis mėginius – technologija, pažodžiui, yra „Technologija gyvenimuii“. Dėl patobulintos programinės įrangos teigiamus mėginius galima aptikti net greičiau nei per 30 minučių. „Vivalytic“ sistemos, kurias sudaro analizės prietaisas ir testo kasetės, kūrimo pagrindas – ilgus metus trunkantis „Bosch“ tyrimų ir pažangiosios inžinerijos komandos, „Bosch Healthcare Solutions“ padalinio ir Robert Bosch ligoninės bendradarbiavimas.

Tvarus #LikeABosch: Bosch kaip klimato veiksnių pradininkas

Neseniai Vokietijoje paskelbtas tyrimas parodė, kad AIoT gali aprėpti ne tik sveikatos taikymo sritį, bet taip pat būti naudojamas imantis veiksmų dėl klimato kaitos. Tyrimas parodė, kad visapusiškas judumo, gamybos ir statybų technologijų skaitmeninimas galėtų padėti šaliai pasiekti beveik pusiaukelę savo kelyje, norint pasiekti Paryžiaus susitarimo metu nustatytas išmetamųjų teršalų normas (šaltinis: „Accenture“).

Štai kur „Bosch“ taria savo žodį: bendrovės šūkis šių metų CES – „Tvarus #LikeABosch“ – išreiškia vieną bendrovės verslumo atsakomybės veiksnį. Vaizdo kampanijos „#LikeABosch“ tęsinyje pabrėžiama, kaip kiekvienas asmuo gali prisidėti, kad apsaugotų aplinką vartodamas tvarius produktus. Pati „Bosch“ yra geras to pavyzdys: pagal vidinius skaičiavimus, visos 400 bendrovės visame pasaulyje nuo 2020 m. visiškai atsisakė anglies dioksido savo procesuose. „Bosch“ yra pirmoji pasaulyje veikianti pramonės bendrovė, pasiekusi nulinę anglies dioksido emisijų normą atsižvelgiant į gaminamą energiją ir iš išorės gaunamą energiją. „Kitas „Bosch“ žingsnis yra spręsti išmetamųjų teršalų kiekį visoje vertės grandinėje, pradedant pirkimais ir baigiant produktų naudojimu“, – sako Bolle. Šiuo atžvilgiu „Bosch“ yra pirmasis automobilių tiekėjas, prisijungęs prie „Science Based Targets“ iniciatyvos ir išsikėlęs konkretų ir ambicingą tikslą: iki 2030 m. 15 proc. sumažinti išmetamųjų CO₂ dujų kiekį. „Bosch“ pasiekimai klimato srityje pelnė pripažinimą ir už bendrovės ribų: pelno nesiekiantis anglies dioksido atskleidimo projektas (CDP) įtraukė „Bosch“ į savo A sąrašą.

Per savo konsultacinę bendrovę „Bosch Climate Solutions“, įkurtą praėjusiais metais, „Bosch“ dalijasi savo patirtimi kaip veiksmų dėl klimato kaitos vykdymo pradininkė su kitomis įmonėmis. „Bosch“ startuolis parduoda keletą sprendimų, įskaitant „Bosch“ debesimis pagrįstą energijos platformą, kuri taiko intelektualius algoritmus. Taip siekiama sumažinti mašinų energijos sąnaudas ir padidinti gamybos procesų efektyvumą. „Bosch“ jau įdiegė platformą daugiau nei 100 vietų, ir tai labai prisidėjo prie energijos vartojimo efektyvumo didinimo – pagrindinio sverto, kuris yra aktualus siekiant tapti neutralia anglies dioksido išmetimui bendrove.

„Mes norime būti pirmaujanti AIoT bendrovė visose srityse, kuriose dirbame.“
Michael Bolle, „Bosch“ valdybos narys.

Skaitmeniškumas ir tvarumas – kelias į priekį: į priekinę poziciją su pramoniniu DI

Be energijos vartojimo efektyvumo didinimo gamyboje, „Bosch“ taip pat sistemingai papildo pastatų ir judumo produktus bei taip padeda vartotojams taupyti energiją. Vienas iš šių produktų yra energijos valdytojas, kurį bendrovė siūlo naudoti privačiuose namuose. Kartu su šilumos siurbliu ir fotovoltine sistema valdytojas gali sumažinti energijos sąnaudas net iki 60 proc. Judumo srityje elektrinių transporto priemonių vairuotojai gali naudotis tokiomis paslaugomis kaip „Battery in the Cloud“, kuri naudoja išmaniąją programinės įrangos analizę, kad sumažintų akumuliatorių susidėvėjimą iki 20 proc.

Apskritai elektrifikuoto ir automatinio vairavimo derinimas su individualizuotomis ir sujungtomis paslaugomis atvers platų lauką programinės įrangos programoms. Transporto priemonių kompiuteriai yra ypatingai svarbūs „Bosch“ siekiant išplėsti savo vadovaujantį vaidmenį elektroninėse sistemose, kuriose yra labai daug programinės įrangos. Siekdamas patenkinti šį poreikį, metų pradžioje veiklą pradėjo naujas „Cross-Domain Computing Systems“ padalinys ir jame dirbančių 17 000 darbuotojų. Šiame padalinyje „Bosch“ sujungia savo transporto priemonių kompiuterių, jutiklių ir valdymo įrenginių techninės ir programinės įrangos inžinerijos galimybes visose transporto priemonių srityse. Tai sumažina transporto priemonių vystymo sudėtingumą ir pastebimai pagreitina naujų funkcijų kelyje įdiegimą.

Rytoj sėkmės sulauks tik tos bendrovės, kurios jau šiandien siekia tvarumo ir išlaisvina milžiniškas AIoT galimybes.“ Michael Bolle, „Bosch“ valdybos narys.

Žinios, padedančios tyrinėti mėnulį: aukšti tikslai su „Bosch AI“

Nuo kelių, nukreiptų į žemę, iki veiklos kosmose: kai praėjusių metų CES inovacija buvo „SoundSee“ DI jutiklių sistema, skirta Tarptautinei kosminei stočiai, šį kartą „Bosch“ nusitaikė į mėnulį. Dalyvaudama NASA „Tipping Point“ programoje, „Bosch“ suvienijo jėgas su „Astrobotic“ ir „WiBotic“ bendrovėmis bei Vašingtono universitetu, siekdama ištirti ir vystyti technologijas, leidžiančias protingai naršyti ir belaidžiu būdu įkrauti mažus robotus, kad šie galėtų veikti mėnulyje. „Bosch“ mokslininkai, dirbantys projekte Pitsburge ir Silicio slėnyje, savo žiniomis prisideda prie dirbtiniu intelektu pagrįstos išmanios duomenų analizės ir belaidžio ryšio sprendimų. Gautos išvados bus toliau plėtojamos ir naudojamos „Bosch AIoT“ sprendimų paieškose Žemėje.

Visa tai atskleidžia, kiek daug AIoT gali pasiūlyti, ir kokį svarbų vaidmenį atlieka tvarumas.

„Vivalytic“ ekranas su nauja programine įranga
„Vivalytic“ ekranas su nauja programine įranga
Žmogaus odos temperatūros nustatymo tirpalas
Žmogaus odos temperatūros nustatymo tirpalas
Dėl „Nyon“ „eBiker“ yra prijungtas prie skaitmeninio pasaulio ir gali naudotis tokiomis funkcijomis kaip navigacija ir kūno rengybos stebėjimas
Dėl „Nyon“ „eBiker“ yra prijungtas prie skaitmeninio pasaulio ir gali naudotis tokiomis funkcijomis kaip navigacija ir kūno rengybos stebėjimas
Programinė įranga vaidins pagrindinį vaidmenį ateities automobiliuose
Programinė įranga vaidins pagrindinį vaidmenį ateities automobiliuose
Tvarus #LikeABosch
Tvarus #LikeABosch
/

Pasirinkite kontaktus Lietuvoje

Marina Blomniece
Komunikacijos vadovas

Bendrieji klausimai apie „Bosch“